SelfMemory Hafıza Oyunu

Merhabalar,

Bu gönderimde, C# ile yazdığım ilk oyun olan SelfMemory’yi tanıtmak istiyorum. Bu, birbirinin aynısı olan resimleri eşleştirmeye dayanan klasik hafıza oyunlarına benzeyen bir oyun.

Tabi SelfMemory’yi yaparken benzerlerinden farkı ne olacak diye kendime sormuştum. Oyunun adından da anlayacağınız üzere kendi fotoğraflarınızı da ekleyebileceğiniz bir özellik var.

Oyunu buradan indirebilirsiniz. SelfMemory klasörünü seçip İndir düğmesine basın, zipli gelen dosyayı açıp Setup dosyasını çalıştırın.

Gelin şimdi programın ilk açılış penceresine bakalım.

İlk başta seçili gelen seçenek klasik hafıza oyunları gibi resimleri programın içinden seçiyor. Burada 5 kategori var.

  • Hayvanlar
  • Sebze meyveler
  • Süper kahramanlar
  • Çizgi film karakterleri
  • Uzay

İkinci seçeneği işaretlerseniz, program size bilgisayarınızın istediğiniz klasörünü seçeceğiniz bir pencere açıyor. Resimler, seçtiğiniz klasörden rastgele geliyor, yani resimleri siz seçmiyorsunuz.

Modlar

Oyunda, kolay, orta ve zor olmak üzre 3 mod var. ilkinde 4*3lük, ikincisinde 5*4lük ve sonuncusunda da 6*5lik bir matrise göre yerleşim planı oluşuyor .

Eşleştirmeyi yaptığınız ve yapamadığınız zaman çıkan sesleri iptal etmek için ana menüdeki ses düğmesine basabilirsiniz. Sesi tekrar aktif etmek için yine aynı düğmeye basabilirsiniz.

Eşleştirmeyi yaptığınız ve yapamadığınız zaman çıkan sesleri iptal etmek için ana menüdeki ses düğmesine  basabilirsiniz. Sesi tekrar aktif etmek için yine aynı düğmeye basabilirsiniz.

Evet oyunum bu kadar. Umarım çocuğunuzun hoşuna gider. Keyifli dakikalar 🙂

NOT: Android uygulama da yakında Play Storeda.


Yorumlarınız

© 2024 - Volkan Yurtseven